Zakład fotograficzny Przemka Krzakiewicza w Krakowie - Fotobudka

12.06.2015–12.07.2015
Otwarcie: 12.06.2015, 19:00

Finisaż w ZPAF GALLERY, ul. św.Tomasza 24
16–19.06 | Czw–nd: 12:00–18:00

Zobacz mapę

Transport tramwajowy
1
2
4
14
52
Transport autobusowy
152

§4
Sesje odbywają się w Zakładzie fotograficznym Przemka Krzakiewicza w Krakowie. Fotobudka podejmuje się również wykonania portretów poza lokalem firmowym, lecz jedynie w wypadkach wyjątkowych." - z regulaminu Fotobudki.

Fotobudka to projekt nad którym Przemek Krzakiewicz pracuje od lat. Zasady funkcjonowania budki są dość proste. Fotograf wykonuje 4 zdjęcia zainteresowanego opierając się na regulaminie z którym osoba portretowana musi się zapoznać i podpisać. Za zdjęcia można zapłacić ale można również dokonać wymiany o czym skrzętnie informuje nas autor. I to jest najciekawsze: jak budka nawiązująca do Firmy Portretowej Witkacego wyłamuje się z klasycznej logiki pieniądza.

Zdecydowaliśmy się przenieść Zakład fotograficzny Przemka Krzakiewicza żeby sprawdzić jak format ten sprawdzi się w galerii ZPAF. Oprócz możliwości zrealizowania portretu widzom udostępnione zostaną wybrane zbiory z fotokolekcji budki.

Przez czas trwania wystawy w wybranych godzinach osoby zainteresowane wzięciem udziału w sesji będą miały sposobność zapoznać się jakimi technikami posługuję się autor - wielkoformatowe odbitki barytowe, jak wygląda jego praca nad negatywem i co kryje się pod możliwością wymiany sugerowaną przez autora.

motto:
Klient musi być zadowolony.
Nieporozumienia wykluczone.

Przemek Krzakiewicz (ur. 1975 w Krakowie) – fotograf pracujący nad długofalowymi projektami tematycznymi. Studiował na łódzkiej filmówce. Stypendysta Miasta Krakowa i austryjackiej fundacji X-CHANGE Culture Science. W dotychczasowych projektach uwagę zwracają przede wszystkim jego obserwacje socjologiczne oraz umiejętność wyrazistego portretowania przedstawicieli grup społecznychdoświadczających przemian gospodarczych, obyczajowych czy kulturowych. W swojej pracy korzysta z teorii naukowych, często niesprawdzonych lub nietrafionych. www.photography.com.pl