Chloe Deroy, Odcienie snu

01.06.2015–31.07.2015

Instytut Francuski w Krakowie, ul. Stolarska 15
KRAKÓW
Pn–pt: 10:00–17:00, sob: 10:00–16:00

Zobacz mapę

Transport tramwajowy
1
6
8
13
18

Wystawa « Shades of dream- Odcienie Snu » przedstawi fotografie z kolekcji artystki Chloé Deroy, w dużym formacie i w jakości „Fine art". Zaprezentowane fotografie będą okazją spaceru ponowanego przez artystkę poprzez „ Sny 'à la française' ",.
Jak zwykle, Chloé Deroy będzie pokazywała fotografie w których efekty są rezultatem inscenizacji, w których artystka gra ze światłem, odblaskami, przezroczystością, barwnikami i migotliwością, bez żadnych poprawek pochodzących z obróbki informatycznej.
Sen będący punktem centralnym wystawy może być postrzegany we wszystkich odcieniach : fantazji, złudzenia, koszmaru. Jego delikatność i zanikający charakter odnajdą się w przeźroczystości i w odbiciach fotografii Chloé Deroy.
Dwudziestu fotografiom zarówno kolorowym jak i czarno-białym, wydrukowanym w dużym formacie, na papierze Fine Art i będzie towarzyszyło dwadzieścia ambrotypów, czyli fotografii na szkle zrealizowanych według techniki z 1851 roku.
Wystawa zaprezentuje również kilka fotografii z ostatniego pobytu artystki w Krakowie, między innymi zjawa polskiej kobiety w... barszczu.