Heterotopie codzienne cz.1

24.05.2015
Start: 11:00

Małopolski Instytut Kultury , ul. Karmelicka 27
KRAKÓW

PN-PT 9:00-17:00

Zobacz mapę

Transport tramwajowy
4
8
14
20
24

Eksperyment wizualny: wykład + warsztat + wystawa

Co:

Heterotopie codzienne – cykl działań pobudzających do namysłu nad stosunkiem otaczającej nas przestrzeni do czasu oraz konfliktem między fotograficzną reprezentacją miejsca i jego znaczeniem w skali czasu.

Heterotopia to wprowadzony przez Michaela Foucault'a termin oznaczający „miejsce miejsc", umożliwiający przyjrzenie się regułom nieustannej re-kreacji miejsc w narracjach społecznych.

Jak:

Uczestnicy (10-15osób) wezmą udział w dwóch spotkaniach roboczych oraz samodzielnie opracują elementy wystawy - 5-10 zdjęć zrealizowanych w zaproponowany przez autorkę sposób oraz 5-10 świadectw tekstualnych dotyczących konkretnych przestrzeni.

Na wystawie znajdą się miejsca Krakowa o wieloznacznym charakterze oderwane od pierwotnych kontekstów, usytuowane w bocznych odnogach historii, o których prawdopodobnie nigdy byśmy nie usłyszeli/nie zobaczyli w konkretnej kreacji wizualnej, gdyby nie prezentowane prace. Wystawa zostanie zbudowana w oparciu o konflikt czasu i przestrzeni, który w sytuacji heterotopicznej pełnić może funkcję dialogu.

Dla kogo:

Eksperyment skierowany jest do wszystkich zainteresowanych fotografią jako medium dialogu. Nie trzeba być doświadczonym fotografem.

ZAPISY: pod adresem mailowym idzikowska@mik.krakow.pl (ilość miejsc ograniczona)