Spotkanie z Andrzejem Baturo

06.05.2015
Start: 18:00

Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką”, sala Fontany, ul. Szczepańska 1
KRAKÓW

CODZIENNIE: 12:00-22:00

Zobacz mapę

Spotkanie z fotografem Andrzejem Baturo i jego dorobkiem twórczym organizowane przez Oddział Krakowski Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Andrzej Baturo (ur. 1940 w Wilnie) – fotograf, dziennikarz; jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Rady Artystycznej ZPAF, dyrektor generalny FotoArtFestivalu oraz kurator Galerii Fotografii B&B w Bielsku Białej.W latach 70. pracował w Warszawie jako fotoreporter prasowy: „Na Przełaj", „Razem", „itd.", „Polityka". Kilkakrotnie był laureatem Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej. Uczestniczył w wystawie World Press Photo w Hadze.
Zorganizował I i II Ogólnopolski Przegląd Fotografii Socjologicznej w Bielsku-Białej oraz dużą wystawę Polskiej Fotografii Górskiej w Antibes we Francji.. Zdjęcia publikował w bardzo wielu magazynach fotograficznych i w prasie, w kraju i za granicą (m.in. „Der Spiegel", „National Geographic", „Voyage"). Autor kilku albumów o tematyce górskiej; Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz Muzeum Historii Fotografii w Krakowie