Piotr Kłosek, Indie , Nepal-Poza czasem

14.05.2015–14.06.2015

Miasto Sztuki, ul. Nadwiślańska 11
KRAKÓW

PN–PT 12:00-18:00 | SB-ND 12:00–16:00

Zobacz mapę

Indie,Nepal - Poza czasem" to zestaw 12 fotografii powstałych podczas wyprawy etnomuzokolicznej Wydawnictwa Płytowego Poljazz do Indii, Sikkimu i Nepalu w styczniu i lutym 1986 roku. Podtytuł "poza czasem" ze względu na dość odległy termin powstania pięknie dopracowanych unikalnych, barytowych kopii, wykonanych pod powiększalnikiem własnoręcznie przez autora w tym samym 1986 roku, ale też poprzez wizerunki, wymykające się spod osadzenia w konkretnym czasie. Mogły powstać zarówno kilka, jak i kilkadziesiąt lat temu - uniwersalne zarówno pod względem techniki, jak i kompozycji obrazu.

Piotr Kłosek urodzony w 1957r. artysta fotografik. Karierę zawodową rozpoczął w 1978 r. od trwającej do dzisiaj współpracy z "Jazz Forum-International", autor fotografii i projektów do ponad 200 okładek płytowych do muzyki jazzowej i klasycznej. Wielokrotnie nagradzany album "Ukrzyżowany" z jego fotografiami kolekcji krucufiksów z Galerii Obrazów we Lwowie został uznany za wydawnictwo nowatorskie i przełomowe. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików od 1995 roku, wykładał fotografię w Warszawskiej Szkole Filmowej i Studium Fotografii ZPAF. Od kilku lat mieszka w Krakowie, gdzie pracuje nad wydawnictwami albumowymi związanymi ze sztuką i architekturą. W 2010 r. ukazały się dwa nowe albumy z jego zdjęciami - "Wawel" i "Zamek w Pszczynie"
Ma za sobą wiele wystaw indywidualnych, między innymi w Warszawie w KMPiK Ściana Wschodnia, Galerii SARP - Indie i Nepal, na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w Galerii Studio PKiN, w Paryżu na Salon European du Jazz i w Ingolstadt w Bawarii.