Demony i Anioły Marka Gubały

09.06.2015–27.07.2015
Otwarcie: 09.06.2015, 18:00

Galeria MGFoto w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Adama Mickiewicza 17
MYŚLENICE

WT-PT: 9:00-19:00
SB: 9:00-14:00

Zobacz mapę

Marek Gubała, ur. w 1976r. Członek Stowarzyszenia Myślenickiej Grupy Fotograficznej, stowarzyszenia, które ukształtowało w nim wizje fotograficznego stylu zarówno w sferze technicznej jak i artystycznej.

Zabawę z fotografią zaczynał pracując jeszcze na kliszy.
Fotografując próbuje pokazać widok, człowieka, motyw, inaczej niż widzi to gołe, nieuzbrojone oko. Często sięga po mocna obróbkę, ale zawsze stara się nie zamalować duszy danej fotografii. Nie lubi chadzać przetartymi ścieżkami, zawsze szuka własnej, pewnie często przy tym błądząc, ale jak sam mówi "nawet błądząc można gdzieś dojść".
W jego twórczości dominuje nostalgia , smutek i krytyka wszystkiego tego co złe dzieje sie wokół.
W fotografowaniu pomaga mu wrażliwość, i coś, co chyba można nazwać duszą artysty, bo poza fotografią zdarzało mu się grac na perkusji, rysować, rzeźbić i pisać teksty.

Wystawa „Demony i Anioły Marka Gubały" jest kontynuacją tematu portretu, w jego specyficznym wydaniu, zapoczątkowanym projektem „fizjonomia". Tym razem prace są wzbogacone o trochę żartobliwą próbę zmierzenia się z tematem, odwiecznej walki dobra ze złem, która toczy się we wnętrzu każdego człowieka. Modeli do swoich zdjęć znajdował w najbliższym otoczeniu. Specyficzna obróbka i zastosowana czarno-biała tonacja ma za zadanie wzmocnienie efektu tajemniczości i niepokoju.