WYSTAWA GRUPOWA, 5cm za aparatem

22.05.2015–22.06.2015
Otwarcie: 22.05.2015, 19:00

Kawiarnia "Pod Arkadami" , ul. Wekslarsa 2
TARNÓW

PN-PT: 12:00-00:00
SB-ND: 15:00-00:00

Zobacz mapę

Autorami wystawy są medaliści FOTOmaratonu TTF 2014: Przemek Rura, Weronika Solska i Karolina Stokłosa.
Prezentowane prace zostały wykonane podczas FOTOmaratonu organizowanego przez Tarnowski Towarzystwo Fotograficzne. Ideą tego konkursu jest wykonanie zadania, które polega na trzydniowym fotografowaniu. Każdy uczestnik, codziennie, ma 2 godziny na zrobienie 4 zdjęć. Przez wszystkie dni tematów jest 40 a ich autorem jest prezes TTF Tomasz Sobczak. Tematami są pojedyncze słowa nie związane ze sobą. Stąd też wzięły się tytuły zdjęć, które będą zaprezentowane na wystawie.

O Autorach:

Przemek Rura - Trzy słowa, które mnie opisują: detaliczność, niebanalność, świeżość. Mimo iż jestem młody, posiadam duże doświadczenie jako fotografik. Jestem studentem AGH, a także członkiem Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Fotografując staram się dostrzec, nawet w najbardziej prostej rzeczy, coś wyjątkowego.

Weronika Solska - Jestem tegoroczną maturzystką i absolwentką XIV LO. Fascynuję mnie wszelka technika i umiejętność odwzorowania rzeczywistości, poszczególnych momentów ludzkiej egzystencji, jak również emocji i uczuć. Według mnie każdy z nas dzięki percepcji, posiada taką zdolność. Ja staram się wydobywać to z tańca i fotografii.

Karolina Stokłosa - Tegoroczna maturzystka i absolwentka III LO w Tarnowie. Fotografią zajmuje się od ponad 3 lat. Najczęściej fotografuje ludzi (portrety), reportaże, ale interesuje się także fotografią krajobrazową. Jej prace zostały nagrodzone m.in. w 2 edycjach FOTOmaratonu organizowanego przez Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne oraz w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Leśne Tajemnice".