Ślady ludzi. Cristiano Mascaro / Sławomir Rumiak

28.03.2015–07.06.2015

Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25
KRAKÓW

WT–ND: 10:00-18:00

Zobacz mapę

Transport tramwajowy
2
4
13
14
20
Transport autobusowy
124
152
502

Widziane oczami innego: wystawa Ślady ludzi to spojrzenie na artystyczny dialog pomiędzy Cristianem Mascarem, brazylijskim fotografem, a Sławomirem Rumiakiem, polskim artystą multimedialnym.
Gdańsk, Warszawa, Łódź oraz Kraków to cztery miasta, które wzbudziły szczególne zainteresowanie Cristiana Mascara podczas trzech wizyt artysty w Polsce. Na początku przyglądał się on szczególnie uważnie miejscom pracy – nieczynnym fabrykom. Następnie skoncentrował się na budownictwie mieszkaniowym oraz na tkance miasta. W końcu jego wzrok skupił się na prywatnych przestrzeniach – wnętrzach mieszkań, które zajmujemy.
Obiektem zainteresowania Sławomira Rumiaka stało się z kolei São Paulo – jedna z największych światowych metropolii założona przez napływających z głębi Brazylii ludzi poszukujących pracy. Choć mieszkańców miasta liczy się w milionach, film Rumiaka jest ich praktycznie pozbawiony. Zestawiony z fotografiami Mascara zaprasza wszakże do odkrycia śladów ludzi: ich miejsc, opowieści, marzeń i tęsknot.
Po zaprezentowaniu w Krakowie wystawa zostanie pokazana w Instituto Tomie Ohtake w São Paulo w ramach przygotowywanej przez Culture.pl prezentacji kultury polskiej w Brazylii w 2016 roku.